16 stycznia 2024

Iluminacja Kościoła
podczas koncertu
Orkiestry Dętej

Dnia 14. stycznia w Domu Świętej Jadwigi odbył się niesamowity spektakl dźwięku i światła. Do naszej parafii przybyła międzynarodowa Strażacka Orkiestra Dęta z Lubawki, która pod batutą Kapelmistrza Ryszarda Migdalskiego ruszyła prastarymi murami kościoła Świętej Jadwigi. W repertuarze oprócz kolęd tradycyjnych, wykonywanych podczas liturgii, znalazły się takie przeboje jak "Last Christmas" zespołu WHAM.

Dwie odsłony koncertu zgromadziły widownię o łącznej liczbie około 1700 osób, z czego bez mała 1000 śledziło transmisję na żywo w internecie z naszego kościoła.

Orkiestrze Dętej towarzyszyła niesamowita iluminacja wnętrza kościoła, zaprojektowana przez pana Kamila Ziębę z wykorzystaniem najnowszej technologii świateł LED w sprzęcie służącym do podświetlania największych imprez halowych i plenerowych. (DEKOR - Oświetlenie sal & Taniec w chmurach)

Przygotowania do iluminacji odbywały się dzień przed, późnym popołudniem i wieczorem, stąd też możemy podziwiać unikatowe zdjęcia w galerii poniżej.

Panu Kamilowi serdecznie dziękujemy za rozświetlenie Domu Świętej Jadwigi kolorami z najlepszej palety barw a Panu Kapelmistrzowi Ryszardowi i całej Orkiestrze gratulujemy wielkich osiągnięć na polu wzbogacania muzyką tęskniących za prawdziwymi doznaniami artystycznymi ludzi.

Koncert był wyrazem wdzięczności duszpasterzy dla wszystkich parafian, którzy przyjęli nas w tegorocznej Kolędzie do swoich domów oraz zapełnieniem niespodziewanej luki po odwołanym Festiwalu Kolęd i Pastorałek.

(zdjęcia dzięki uprzejmości: Kamil Zięba - DEKOR - Oświetlenie sal & Taniec w chmurach)