| Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Bolkowie | Zapraszamy |

Nie zapomnij!

07 listopada 2021

Młodzież zapomina się – dosyć często (niestety). Zapomina również o wielu - i ważnych, i nieistotnych – sprawach: o wyszczotkowaniu zębów po posiłku, o drugim śniadaniu, o zadaniu domowym, sprawdzianie, o tym, że wypada być grzecznym, że nie wolno przeklinać, że w kościele się nie rozmawia, o danym słowie i o tym, że nie wszystko mi wolno, czy wypada.

W tym roku szkolnym, kandydaci do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klas siódmych i ósmych pamiętali za tych, którzy niestety zapomnieli, że istnieje śmierć, że zmarli leżą na cmentarzach i że o ich grobach trzeba pamiętać. Na przełomie października i listopada młodzież uporządkowała ponad trzydzieści zaniedbanych grobów w Bolkowie i Starych Rochowicach. Mając świadomość, że modlitwa jest najlepszym i jedynym wyjściem ze śmierci do życia, uczniowie pomodlili się za tych, o których tak po ludzku bliscy zapomnieli.

Nam wszystkim daje to do myślenia – Młodość ma to do siebie, że pędzi, ale i w młodości trzeba się czasami zatrzymać – pomyśleć o odejściu, śmierci i trudnej prawdzie, że każdy bieg kiedyś się kończy.

Dziękujemy młodzieży za pracę, modlitwę i za to, że NIE ZAPOMNIELI!

xgk