02 stycznia 2023

1. I  niedziela   Nowego Roku i I miesiąca  stycznia.  Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki.    56   Światowy   Dzień  Pokoju „Nikt  nie może  ocali  się  sam”. Szczególnie  modlimy  się  o pokój  w Ukrainie. Niedziela  adoracyjna. Wieczysta  adoracja  Najświętszego Sakramentu. Zmiana  tajemnic  różańca  świętego. „Dla  uczczenia  dzisiejszego święta cóż  bardziej  odpowiedniego moglibyśmy  wydobyć ze skarbca  bożej  hojności – jak pokój – pierwszy  dar  zwiastowany   przez  chór  anielski przy   narodzeniu Pana” - z kazania św. Leona Wielkiego, papieża.

Na progu Nowego  Roku  uczyńmy  postanowienie   pobożnego  uczestniczenia  w  każdej  Mszy  świętej  niedzielnej.

2. Od  poniedziałku  kolejne   odwiedziny  duszpasterskie.   Prosimy o przygotowanie  domów na kolędę: ołtarz  domowy, zeszyty  z  religii itd. Ofiary kolędowe  dzielone  są   na parafię, kapłanów kolędujących, seminarium  diecezji świdnickiej i kurię.  Do  dzisiaj można  składać   zaproszenia  na kolędę.  Dziękujemy  tym Parafianom, którzy już   zaprosili kapłana.

3. Plan kolędy na bieżący   tydzień:

Poniedziałek, 2  stycznia –  1. Nowe  Rochowice, 6  domków i Gorzanowice, 2. Świny od  dołu.

Wtorek, 3  stycznia – ulice:  1. Rycerska od  końca, 2. Rycerska od początku, Wspólna.

Środa,4  stycznia  nie ma  kolędy. Zgodnie  z  prośbą ks. Biskupa   Świdnickiego,  w przeddzień   uroczystości pogrzebowych,  wieczorem, o godz.   16.30 różaniec i  o godz. 17.00  będzie  sprawowana   Msza św. w intencji  śp.  Benedykta  XVI. Zapraszamy  do licznego udziału.

Czwartek, 5  stycznia  - kolęda przy ulicach:1. Bema, Szpitalna, 2. Bolka, Robotnicza i Kopernika.

4, W  PIĄTEK  UROCZYSTOŚĆ  OBJAWIENIA  PAŃSKIEGO. TRZECH  KRÓLI. Święto nakazane. Dzień  wolny od pracy. Misyjny  Dzień Dziecka. Taca  na misje. Nie ma postu

POSWIĘCENIE KADZIDŁA, KREDY  I  WODY.

Msze  święte:  Bolków  godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00

Wolbromek godz. 9.00, Stare  Rochowice  godz.11.00, Świny godz. 11.00. Po  sumie   przemarsz  z Dzieciątkiem Jezus wokół Rynku.

Nie  ma  kolędy.

5. W  Sobotę   XVII Festiwal  Kolęd i Pastorałek  w Bolkowie pod  honorowym  patronatem Biskupa  Świdnickiego  Marka  Mendyka i

Burmistrza  Miasta i Gminy  Bolków  Grzegorza Kucaba.  Od  godz.  10.00 przesłuchania  w Domu  Kultury. Na  zakończenie  Festiwalu  przybędzie    J. E.  Biskup  Marek MENDYK.

Prosimy o pomoc  w organizacji, o  ciasto  dla  uczestników  i o  dary na  wyżywieni  setek osób.  Zgłoszenia  do p. Eli i do ks. Piotra. Zbiórka  do  puszek  na  fundusz  festiwalowy.

6. Ze względu  na kolędę  Msze  święte  w   Bolkowie   w poniedziałek,  wtorek,  czwartek  o godz. 15.30.

Zapraszamy  te  rodziny, które  w  danym  dniu  maja  odwiedziny   duszpasterskie  lub proszą  o błogosławieństwo  swoich  domów.

7.  Kolędę  rozpoczynamy od  16.00.

W  sobotę Msza św.  o godz. 17.00

6.   W  tym  tygodniu   przypada I  czwartek  miesiąca i I  piątek , I  sobota miesiąca,   nabożeństwo  wynagradzające  Niepokalanemu Sercu NMP o godz.16.30.

7.  UWAGA: Odwiedziny  chorych  w czwartek  w   10.00 DPS i ZOL. W  sobotę  w  domach od godz. 10.00. Okazja  do  spowiedzi  świętej.

8.  W czasie kolędowym kancelaria  parafialna  czynna  w poniedziałki i  środy rano od 9.00 - 10.00.

9. Bóg zapłać  Bogu  znanym  Dobrodziejom  za ofiary na potrzeby kościoła.

10.  Do nabycia   tylko  „Niedziela”.

11. Pożegnaliśmy  śp. Irenę  Bonna, ur. 1940 r., i jej  siostrę  śp.  Magdalenę   Lisiewicz, ur. 1942 r.,  Pogrzeb  śp. Idy  Rossy  ur. 1970 r.  odbędzie w poniedziałek o godz.  12.00.  Wieczne odpoczywanie…