09 stycznia 2023

• 8   stycznia  2023 Niedziela  Chrztu Pańskiego

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1.  Dzisiejsza  uroczystość Chrztu Pańskiego  wzywa   nas  do refleksji  nad  naszą  przynależnością  do Chrystusa.  Co  czynimy, aby  ofiarowane  nam  na  chrzcie świętym  życie w Chrystusie rozwijać i  doprowadzić  do rozkwitu.

2. W  modlitwie  wyrażamy naszą  wdzięczność rodzicom i  rodzicom  chrzestnym, którzy  zatroszczyli się  o  zapoczątkowanie  życia Bożego w  naszych serach. Wspominamy też kapłana, który udzielił  nam tego  zbawiennego sakramentu.

3. Od poniedziałku  rozpoczyna  się   w liturgii  Okres  Zwykły. Nadal jednak   będzie  szopka w  kościele i będziemy śpiewali kolędy.

4. W  tygodniu Msze  święte o godz. 15.30 w Bolkowie. Zapraszamy   rodziny, które  mają  kolędę w  danym  dniu. W  sobotę Msza św. o godz.  17.00.

5. Trwa   okres  składania  wizyt kolędowych. Zadbajmy o godną  atmosferę tych  spotkań religijnych. Uprzejmie  prosimy o zachowanie tajemnicy kolędy.

6.  Plan kolędy  w Bolkowie   na bieżący   tydzień:

Poniedziałek,  ulice: 1.  Słowackiego od  końca, 2. Słoneczna Jagiellońska,.

Wtorek, ulice:  1.Polna od końca, 2. Polna od początku, Piastowska.

Środa,  ulice: 1. Wysokogórska,  d  nr 1 i 1  Maja  2.  Wysokogórska  od końca.

Czwartek ulice: 1.   Kamiennogórska od  góry,  Poprzeczna, 2.Młynarska i Kamiennogórska od dołu do góry

Piątek ulice:1. Tęczowa, 2. Ludowa, Mickiewicza.

W  sobotę nie ma kolędy.

7.Parafia  dziękuje Bogu  znanym  dobrodziejom.         Róża P. Ostrowskiej   ofiarowała 100 zł. na  Seminarium Świdnickie.  Dziękujemy za  dzisiejszą  tacę.

8. Szczęśliwie  zakończył  się  XVII   Diecezjalny Festiwal  Kolęd  i Pastorałek w Bolkowie. Parafia  dziękuje  wszystkim  za  pomoc  w organizacji    tak  dużego    dzieła   ewangelizacyjnego. Bóg  zapłać  ks. Piotrowi   za  przyjęcie  na  siebie licznych  obowiązków    organizacyjnych.

9. Do  nabycia  prasa  katolicka

10.     Pogrzeb  śp. Jerzego  Marynowskiego   *1958 r. w poniedziałek o godz. 12.00    Wieczne odpoczywanie…