28 lutego 2023

1. Miesiąc luty  dobiega  końca. Dziś  ostatnia niedziela miesiąca w  sposób szczególny poświęconego  chorym.

W parafii naszej  gościmy ks. Dr Krzysztofa Orę,  dyrektora  wydziału  Duszpasterskiego Świdnickiej  Kurii Biskupiej.

2. Odpowiadając  na  apel  Przewodniczącego  KEP w  związku z   I  rocznicą   agresji  rosyjskiej  na Ukrainę,  przeprowadzamy  dziś  zbiórkę ofiar  do   puszek   na  pomoc   walczącej Ukrainie. W ubiegłym  roku   na  ten  sam  cel  do  Caritasu przekazaliśmy  prawie  11.000 zł. Wszechstronna pomoc  jest  niezbędna  dla   naszych  sąsiadów.

3. W  środę, 1 marca  Narodowy Dzień  Pamięci  Żołnierzy  Wyklętych. Bóg, Honor, Ojczyzna, Wolność - wartości, którymi kierowali  się  Żołnierze Wyklęci.

Msza  św.   o  godz. 18.00  w intencji  Ojczyzny  i za  pomordowanych  bohaterów, którzy  cierpieli i oddali   życie  za  wolną i niepodległą  Polskę. Po Mszy św. w  Galerii Ars et  Historia spotkanie patriotyczne.

4. W  środę    powitamy miesiąc  marzec. W nowym miesiącu  patronować  nam będzie św. Józef. Codziennie po  Mszy świętej będziemy odmawiali  litanię  do św. Józefa.

Przez  Jego wstawiennictwo będziemy  prosili o pomoc  Bożą   w       realizacji   zadań  duszpasterskich.  W trudnych  sprawach trzeba  zawsze iść po pomoc  do św. Józefa.

5. 2 marca   przypada  13.   rocznica  śmierci ks. Prałata  Ryszarda  Matuszaka. Pamięć  i wdzięczność  okażemy  zmarłemu proboszczowi  w modlitwie.

6. W tym tygodniu I  Czwartek miesiąca. Będziemy  się modlili o nowe  charyzmatyczne powołania kapłańskie i  zakonne

7.  W  piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.30 w Bolkowie i Msza św. wieczorna. W  kościołach  filialnych Droga  Krzyżowa o godz. 16.00. Zapraszamy.

I piątek  miesiąca  spowiedź  święta  okresowa  przed  nabożeństwem

8. W piątek odwiedziny  chorych  w DPS i ZOL od  godz.  10.00.

9. W I  sobotę  miesiąca odwiedziny  chorych  w  domach od  godz. 9.00. O godz. 17.30 adoracja   Najświętszego  Sakramentu i nabożeństwo  ku  czci Niepokalanego  Serca

10. W niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale    o godz. 17.30  w Bolkowie. W kościołach  filialnych Gorzkie Żale  po   Mszy św. niedzielnej.

11. Za  tydzień  zbiórka  do puszek  na dzieła  misyjne  „Ad Gentes”

12. Trwa  modlitewna  sztafeta 960  Godzin  dla  Rodzin.

13. Bóg zapłać  Bogu znanym Darczyńcom:  2x 100 zł.  na  potrzeby  parafii.

14. Do nabycia prasa  katolicka: Niedziela  i Gość Niedzielny oraz  Mały Gość..