05 kwietnia 2023

Liturgia Niedzieli Palmowej przypomina nam triumfalny wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy.  Niedziela Męki Pańskiej rozpoczyna  Wielki Tydzień. Charakteryzuje  się on  bogatą liturgią.   Wprowadza nas  w przeżywanie tajemnicy zmartwychwstania Pańskiego. Zwłaszcza te trzy święte dni Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota -  szczyt roku liturgicznego -   niech będą dla nas czasem  zagłębienia się w paschalne misterium. W Wielki Czwartek,  Wielki Piątek i Wielką Sobotę przybądźmy licznie do Kościoła, aby nawiedzić Chrystusa przy Ołtarzu Adoracji - Ciemnicy i przy Bożym Grobie.  Wykorzystajmy   te  trzy święte  dni na modlitwę   i zastanowienie się nad tajemnica Męki,  Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. W  czasie  Triduum  powstrzymajmy  się od  wykonywania prac  niekoniecznych.

W  18  rocznicę śmierci  papieża  Jana Pawła  II  stajemy  w  obronie     godności  i świętości   naszego  Wielkiego  Rodaka. Byliśmy i będziemy  zawsze  z  św. Janem Pawłem II.

W  Bolkowie  w  Domu Kultury    barwny Kiermasz  Wielkanocny. Zapraszają  organizatorzy.

Gorzkie Żale    dzisiaj  o godz. 1730.  Zapraszamy…

We  wtorek   sprzątanie kościołów  i  dekorowanie  na święta. Prosimy  parafian  o pomoc  w  pracach  w kościele i  wokół  kościoła.

Wielka Środa – zakończenie   Wielkiego Postu. Po Mszy św. o godz. 17.30   Miejska Droga  Krzyżowa  ulicami Bolkowa: Kraszewskiego, Farbiarską,  Reymonta,  Niepodległości, do Parku Miejskiego, do ulicy Rycerskie, koło  cmentarza i powrót ul.  Szpitalną   do krzyża  misyjnego.  W drodze  krzyżowej będzie  uczestniczyła  grupa  rekonstrukcyjna  licząca  26 osób.  Parafia  zapewnia  zwrot kosztów   transportu. Zapraszamy  serdecznie  wszystkie  stany parafii:  dzieci, młodzież , dorosłych do licznego udziału  w nabożeństwie  wynagradzajacym  Panu Jezuswoi za  grzechy  popełnione przez każdego z nas, przez nasze  rodziny i w  parafii.

Triduum Paschalne

Wielki Czwartek

Tego dnia Msza św. sprawowana jest na pamiątkę Wieczerzy Paschalnej. Jest to dzień ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa   Tego dnia w Katedrze Świdnickiej o godz. 10:00 ks. Biskup Marek  MENDYK , Biskup Świdnicki dokona poświęcenia olejów Krzyżma i Chorych

Msza św. Wieczerzy Pańskiej w Bolkowie   o godz. 18.30

Świny godz. 16.00, Wolbromek godz. 17.00, St. Rochowice godz. 16.00

Adoracja Pana Jezusa  w  Ołtarzu Wystawienia do godz. 2200

Wielki Piątek

Od godz. 800 do godz. 1815 wystawienie Pana Jezusa w Ołtarzu Adoracji. Rano o godz. 830 uroczysta jutrznia. Serdecznie zapraszamy na adorację.

Tego dnia Kościół nie sprawuje  Mszy św.

Liturgia Męki Pańskiej: Bolków - godz. 1830

Świny godz. 16.00, Wolbromek godz. 17.00, St.  Rochowice godz. 16.00

Adoracja Pana Jezusa przy Bożym Grobie do godz. 2200 .

Na Liturgię Wielkiego Piątku i adorację Pana Jezusa przy Bożym Grobie  zapraszamy wszystkich  parafian . Serdecznie prosimy   członków  miejscowej  Straży Pożarnej o pełnienie  warty przy  Bożym  Grobie. Może  się   uda  zorganizować  chętnych?

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły - wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Bez prawa do dyspensy.

Odwiedziny  chorych  w  DPS i ZOL od  godz.  10.00. Uprzejmie  prosimy o zgłaszanie chorych do spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Odwiedziny   w  Wielki Piątek  w   domach   u  chorych  od godz. 9.00.

Wielka Sobota

Adoracja Pana Jezusa przy Bożym Grobie od godz. 8,30 do godz. 21.00.

W Wielką Sobotę jak nakazuje tradycja poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny. W tym  dniu  obowiązuje  post  zwyczajowy.

Plan poświęcenia pokarmów :

Bolków: godz. 1000 , 1100 , 1200 ,1300

Wolbromek godz. l000 , Świny godz. 1030, Gorzanowice godz. 1100 , Gorzanowie 6 domków godz. 11.30,   Nowe   Rochowice godz. 1145, Stare Rochowice godz. 12.20.

Liturgia  wielkiej Soboty w kościołach  filialnych: Świny godz. 17.00, Wolbromek godz. 18.30,  Stare  Rochowice o godz. 18.30

Uroczysta Wigilia Paschalna w  kościele parafialnym o

godz. 21.00.

Po  I Mszy  Zmartwychwstania Pańskiego  procesja  rezurekcyjna  wokół Rynku, tak jak  w ubiegłych  latach. W czasie liturgii   poświecenie ognia, paschału i wody. Prosimy  zabrać  świece i naczynie  na wodę święconą.

Niedziela  Zmartwychwstania PańskiegoW kościele parafialnym  Msze święte:  8.00, 10.00, 12.00, 18.00.  Wolbromek godz. 900, Stare Rochowice godz.1100 , Świny godz. 11:00. Msze święte z procesją  rezurekcyjną w kościołach  filialnych.

Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. jak w każdą niedzielę i święta. Taca przeznaczona tego dnia na  Seminarium Duchowne Diecezji Świdnickiej.

Kancelaria parafialna czynna: w poniedziałek  od  1600 do 1700

Czas Wielkiego Postu  jest okazja do zadumy nad losem  tych którym brakuje  chleba.

Do nabycia prasa   katolicka: Gość Niedzielny  i   Gość Niedzielny Extra, Niedziela. Dobre  Nowiny i  Miłujcie Się -  gratis.  Paschaliki po  10zł.

Parafia  dziękuje  za  ofiary  na    kwiaty  do Bożego Grobu i za  ofiary    potrzeby parafii, z których  sfinansowano  naprawę  organów  w  kościele parafialnym w St. Rochowicach.

Mieszkańcom naszej parafii i Gościom  życzymy  spokojnych i radosnych  Świąt  Zmartwychwstania Pańskiego 2023 roku