09 lipca 2023

XIV Niedziela Zwykła

1. Trwają wakacje. Należy je przeżywać w przyjaźni z Bogiem i drugim człowiekiem, w zauroczeniu otaczającą nas przyrodą. Na wakacjach możemy uregulować trudne sprawy rodzinne lub osobiste. Pan Bóg niech towarzyszy wszystkim na wakacyjnych szlakach. Pamiętajmy o III przykazaniu Bożym: „...abyś dzień święty święcił”. Każdy, kto otwiera się na Boga, dozna łaski płynącej ze wspólnego przeżywania Eucharystii niedzielnej. Nie zmarnujmy tej szansy.

2. W tym tygodniu wspominamy:

- we wtorek św. Benedykta opata, Patrona Europy, święto

- w środę św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu bpa i m

- w czwartek świętych Andrzeja Świerada i Benedykta pustelników.

W czwartek 13 lipca - Nabożeństwo Fatimskie rozpoczniemy Mszą Świętą o godzinie 18.00

- w sobotę św. Bonawenturę bpa i dK

Wszystkim jubilatom i solenizantom w imieniu duszpasterstwa składamy najlepsze życzenia Bożej opieki i wstawiennictwa świętych patronów

3. Dzisiaj na Jasną Górę przybyła Rodzina Radia Maryja na 32 jubileuszową pielgrzymkę. Duchowo łączymy się z tymi, którzy modlą się za Radio Maryja, Telewizję TRWAM.

4. Zachęcamy parafian do udziału w Świdnickiej Pieszej Pielgrzymce do Częstochowy. Informacje u p. Jacka Ostrowskiego. Zapisy w zakrystii.

5. Pod koniec tygodnia będziemy gościli w Bolkowie uczestników festiwalu CASTLE PARTY. Pamiętajmy o chrześcijańskiej gościnności

6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie kościołów i duszpasterstwa

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dzisiaj w Niedzieli:

Wołyń skrwawiony” – jak podchodzić i przeżywać tragedię wołyńską sprzed 80 lat?

Telewizja w służbie” – w tym roku mija 20 lat od nadania koncesji TV Trwam

Aborcja i liberalne społeczeństwo” – dlaczego prawo do życia tak dzieli ludzi?

Praca ponadwymiarowa” – prawnik wyjaśnia, czy należy się bać godzin nadliczbowych?

W Gościu Niedzielnym polecamy artykuły:

Szczyt bez porozumienia” – dlaczego upieramy się przed przyjęciem europejskiego prawa azylowego?

Krwawiąca rana” – 80 lat po rzezi wołyńskiej nadal mało wiemy

Bóg nie zapomina” – ujmujące i wzruszające świadectwa ludzi, którzy zapomnieli o Bogu

Dywanik indyjski” – dlaczego Amerykanie tak liczą na sojusz z Indiami?

Kropla drąży ciało” – poradnik, jak uniknąć odwodnienia podczas upałów

Kuchnia pachnąca różami” – fantastyczne przepisy na płatki róż utarte z cukrem czy orientalne pączki