26 listopada 2023

26 listopada  2023 r.  Uroczystość Chrystusa  Króla     Wszechświata

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W ostania  niedzielę roku kościelnego oddajemy  cześć Chrystusowi Królowi Wszechświata, którego  władza rozciąga  się  na wszystkie narody i trwa  na wieki. Odnawiamy akt poświecenia   rodzaju  ludzkiego  Chrystusowi Królowi.
W  dniu  święta  patronalnego parafia składa  podziękowanie  wszystkim   pracownikom  służb  kościelnych. Kto Chrystusowi służy, ten razem z Nim króluje!
 2.W czwartek   św. Andrzeja Apostoła. Tradycyjne Andrzejki   kończą   czas  zabaw. Po wieczornej Mszy św.  spotkanie  komitetu  organizacyjnego  18. Festiwalu Kolęd i Pastorałek  w Bolkowie   dnia  13  stycznia  2024 r.
3. 1  grudnia, I piątek miesiąca. Przed  wieczorna  Mszą św.  okazja  do spowiedzi św.  okresowej, wynagradzającej  Najświętszemu Sercu Pan Jezusa. Po Mszy św.  spotkanie uczniów  klas   VI, VII i VIII SP. przygotowujących  się  do bierzmowania.
4. Odwiedziny  chorych w  DPS i ZOL  w piątek od  godz.  10.00
 5. W I   sobotą  miesiąca     oddajemy  cześć  Niepokalanemu  Sercu NMP. Różaniec o godz. 17.30.  Szczególnie modlimy   za Radio Maryja i Telewizję TRWAM.  W  Toruniu  święto  Dziękczynienia  w  32.   rocznicę  powstania Radia Maryja. Istnieje  możliwość  wyjazdu z   grupą    z  Krzeszowa.
6. Odwiedziny  chorych   w  sobotę  od  godz.  9.00
7. Parafia  składa  gratulacje   Towarzystwu Miłośników  Bolkowa  z okazji  30-lecia   działalności społecznej  na  rzecz  Miasta i Gminy Bolków. Wyrazy  uznania  dla  p. Przewodniczącego Marka  Janasa i  wszystkich  członków. Oby  tak  dalej!
8. W  tym  tygodniu  przygotowujemy  się  do   Adwentu. Czeka  nas  przełom  starego i nowego  roku  liturgicznego. Prosimy  dzieci o  wykonanie   lampionów  adwentowych i wieńców  z 4 świecami.
 9. Za tydzień   I  niedzielę Adwentu.
Poświęcenie opłatków  na stół  wigilijny.  Do nabycia będą  małe w  cenie  13  zł.  i  23 zł. duże  świece   Wigilijnego  Dzieła Pomocy Dzieciom. Wkroczymy w czas przygotowania  do Bożego Narodzenia.
10. 3  grudnia, za  tydzień   uroczystości  odpustowe:
 - Wolbromek odpust  ku św. Barbary  o  godz. 9.00. Zapraszamy  miejscowych parafian,  a także  skalników    z   racji  święta  patronalnego
 -  Świny   odpust ku czci św. Mikołaja, biskupa  o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy   do udziału  w święcie patronalnym mieszkańców   Świn.
11. Parafia  dziękuje  darczyńcom    Bogu  znanym. Na  potrzeby  kościoła i za  dzisiejszą  składkę    na  budowę  świątyń w naszej  diecezji.
 12. Rada od świętych: Przyjaciele  biednych są  najbardziej ukochanymi przyjaciółmi Boga(św. Paweł od Krzyża).
13. Parafialna strona internetowa:  www.parafiabolkow.pl