21 stycznia 2024

21   stycznia   2024 r.  III  Niedziela  Zwykła

1. W Kościele trwa  Tydzień Powszechnej  Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W parafii naszej  jest kilka  osób  prawosławnych i protestantów.
2. Wraz  z  całym Kościołem  przeżywamy już po raz  czwarty  Niedzielę Słowa Bożego, ustanowioną przez papieża Franciszka . Słowo Boże  należy uważnie  czytać, słuchać i medytować, aby oświecało nasze umysły i kierowało  naszym życiem  codziennym: osobistym   i  rodzinnym.
3. W  Dniu Babci   modlimy się za   nasze     ukochane   babcie.
Jutro  Dzień Dziadka.  Miłość,  wsparcie  duchowe i materialne  niezmiennie dziadkowie okazują  swym  wnukom.   Pamiętajmy zatem o nich  w modlitwie i nie tylko
4.  W środę    św. Franciszka Salezego, patrona  dziennikarzy.  Kryzys  dziennikarstwa daje  znać o  sobie. W pracy  dziennikarzy nie liczy  się prawda, lecz poprawność polityczna. Ostoją prawdy  są  media katolickie. Jedyne,  godne  zaufania.
5.  W  czwartek   święto  Nawrócenie św. Pawła Apostoła. Zakończenie  tygodnia  Powszechnej  Modlitwy  o Jedność  Chrześcijan.
6. W piątek, Świętych Biskupów Tymoteusza i Tytusa.
7. W  parafii naszej  zakończyliśmy odwiedziny  duszpasterskie. Ponawiamy nasze podziękowanie  parafianom, którzy jako ludzie  wiary,   w swoim  domu przyjęli kapłana  w  asyście ministrantów.  Bóg  zapłać! Do  następnego   spotkania kolędowego.
8.  Trwa  karnawał -  czas  zabaw,  spotkań  towarzyskich. Połowa  ferii  zimowych. Przynajmniej śniegu pod  dostatkiem
9. Za tydzień  taca  na  katedrę  świdnicką.
10.  Bóg zapłać  Bogu  znanym  Ofiarodawcom, którzy w czasie kolędy złożyli ofiary na  potrzeby parafii . Róża P. Zofii Kowalskiej  250 zł.  na parafię   i  100 zł.   na  seminarium świdnickie
11.  Do nabycia  prasa  katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela i Mały Gość Niedzielny. Serdecznie  polecamy  lekturę ciekawych i  wartościowych  czasopism.

II Krucjata Modlitwy  w intencji  Ojczyzny: O łaskę pokoju oraz pokonania  wrogości i  wzajemnych uprzedzeń w  naszych  rodzinach i społeczeństwie.