18 marca 2024

1. Dzisiejsza   V Niedziela  Wielkiego Postu  nazywana jest  Niedzielą  Czarną.  Zasłonięte  są krzyże  i obrazy  przedstawiające  Mękę Pańską. Jest to ostatnia niedziela  kalendarzowej zimy.

Na  przedwiośniu  w naszej  parafii  doroczne  rekolekcje  wielkopostne, które poprowadzi o. Mirosław  Lipowicz, redemptorysta  z  Krakowa. Bardzo  serdecznie  witamy naszego przewodnika   duchowego.  Przed  nami  3  dni  rekolekcyjne. Zapraszamy parafian  do licznego  uczestnictwa:  do  słuchania  Słowa Bożego  i korzystania  z sakramentów  wielkanocnych.  Plan  rekolekcji   w gablocie i  na  stronie parafialnej.   Zapraszamy  dzieci  młodzież  i  dorosłych.
 Dzisiaj Gorzkie Żale   z  kazaniem pasyjnym o godz. 17.15

2. Od  16  do  24  marca  trwa  nowenna w intencji Ojczyzny. Modlitwę  odmawiamy po  Mszy św. Prywatnie  zaś o godz. 21:20.

3. 19   marca    uroczystość  Św. Józefa  Obl. NMP. "Szczęśliwy, kto  sobie patrona - Józefa   ma  za opiekuna... Niechaj  się niczego  nie  boi - bo św. Józef przy nim  stoi. Nie  zginie". O  godz. 18.00  uroczysta  suma  ku czci św. Józefa i  zakończenie  rekolekcji.  Swoje  święto patronalne obchodzą    nasze  siostry ze  Zgromadzenia  św.  Józefa. W tym  roku siostry obchodzą  100.   rocznicę  poświęcenia  Zgromadzenia Najświętszemu Sercu Jezusa.

4.  Droga Krzyżowa w Bolkowie o godz.  17.30.  Mszą  św. o godz. 18.00 rozpoczniemy  Ekstremalną  Drogę  Krzyżowa z Bolkowa  do   kościoła w  Starych  Rochowicach. Główny organizator  p. Andrzej Taborski. Zapraszamy.
W  kościołach  filialnych Droga  Krzyżowa  o godz. 16.00 w piątek.
W Wielka Środę  planowana jest  Droga Krzyżowa  ulicami Bolkowa

5. Ofiary   na kwiaty do  Bożego  Grobu prosimy  składać w kopertach. Bóg zapłać .

6. Za  tydzień Niedziela  Męki Pańskiej czyli  niedziela  Palmowa. Na  mszach św. poświecenie  palm.

7. Do nabycia  paschaliki  na  stół  wielkanocny. Cena  10  zł. Pozostały ostanie świece.

8.    Dziękujemy   Bogu znanym  Darczyńcom: 200 zł, 100 zł.  Dziękujemy  za dary    na rekolekcje. Bóg  zapłać  za  wiosenne prace  porządkowe  wykonane  przy  kościołach. Taca  w poniedziałek i  we  wtorek   jest  darem  serca  dla Rekolekcjonisty

9. Do  nabycia prasa katolicka:  Gość Niedzielny, Niedziela.  Rozprowadzamy  30  czasopism. Od kilku  tygodni nie  ma  zwrotów.

10. Pogrzeb śp.   Abpa Mariana  Gołębiewskiego  Metropolity  Wrocławskiego  seniora odbędzie  się  w  dniu jutrzejszym  we  Wrocławiu.