21 maja 2024

19  maja 2024 Uroczystość Zesłania  Ducha Świętego

1.  Dobiega  końca  okres  wielkanocny w  liturgii. W  uroczystość  Zesłania Ducha  Świętego   następuje  nowe  wylanie  darów  Ducha Świętego  na całą  wspólnotę  wierzących. Od poniedziałku  w  liturgii Okres  Zwykły.
2. Światowy  Dzień  Cierpienia  w intencji  Misji. Zachęcamy  chorych  do włączenia  się  w  misyjne  dzieło  Kościoła.
3. W poniedziałek   drugi  dzień ”Zielonych Świątek”, święto  NMP Matki Kościoła.
4.  We  wtorek  wspomnienie św. Jana Nepomucena, kapłana \i męczennika, patrona  spowiedników. Figura  Świętego  znajduje  się  przy  głównym  wejściu  do kościoła.
5.  W  czwartek po  Niedzieli Zesłania Ducha Świętego obchodzimy  święto  Jezusa  Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego  Kapłana.  Dzień  skupienia  dla  księży  pod  kierownictwem  kard.  Gerharda  Mullera. Po Mszy św.  wieczornej  spotkanie   budowniczych  ołtarzy  na Boże Ciało.
6. W piątek,  NMP  Wspomożycielki Wiernych.  Światowy  Dzień  modlitw  za  Kościół w Chinach.
7.Spowiedź  św. dla  rodziców, chrzestnych  i rodzeństwa  dzieci komunijnych w piątek od 17.00.  Ponadto  spowiedź  codziennie od godz. 17.00.
8. W sobotę   I  spowiedź  święta  dla  dzieci klas  III od godz. 10.00.

9. Za  tydzień   uroczystość Trójcy Przenajświętszej.  W parafii naszej I Komunia św.  o godz. 9.30.   44 dzieci  w pełni po raz  pierwszy  będzie uczestniczyło we Mszy świętej. Prosimy rodziców o udekorowanie świątyni i  terenu kościelnego.  Na  tę Mszę  świętą  zapraszamy przede  wszystkim dzieci komunijne, ich rodziców i rodziny.  W  Rzymie  I Światowe  Dni  Dzieci.

10. W  niedziele,   26  maja Msze św.  w  kościołach  filialnych: Wolbromek - godz. 9.00, Świny - godz. 10.00 i  Stare  Rochowice - godz. 11.00.  Zapraszamy…
12. Za  dwa  tygodnie,  2  czerwca  uroczystość I Rocznicy  Komunii Świętej.  We  wtorek o godz. 18.30   spotkanie  dzieci  przygotowujących  się    do  rocznicy.
 13. Powiatowe  Centrum  Pomocy  Rodzinie w Jaworze prowadzi  nabór kandydatów  na  rodziny  zastępcze. Szczegóły  na plakacie.
14. Parafia  dziękuje  rodzicom  dzieci  komunijnych  za   wykonane prace porządkowe  wokół   kościoła. Tylu  rodziców  jeszcze  nie pomagało! Dziękujemy  p. Krzysztofowi  Majewskiemu  za naprawienie  ławek w kościele  w Bolkowie. Bogu  znana      parafianka  - 100 zł.  na potrzeby   parafii. Dziękujemy za   300  piwonii różowych. Dzięki  staraniom  p. Gabrusiowej.
15. Do  nabycia prasa  katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela i  Gość Extra  na  Dzień Matki o  matkach- święte  matki, matki świętych.

16.  Pożegnaliśmy śp. Emilię  Okuniewicz, ur. 1941 r. i śp. Mariana   Romanowskiego, ur. 1953 r. Wieczne  odpoczywanie …..