26 maja 2024

DZIEŃ    MATKI

1.   Uroczystość  Trójcy Najświętszej  stawia nas  wobec  tajemnicy i bogactwa wewnętrznego  życia Pana Boga. Uznajemy uroczyście „ jedność Osób Bożych w potędze ich działania”. Kończy się czas Komunii św. wielkanocnej.
 2. Dzisiaj  uroczystość  I  Komunii Świętej.  44  dzieci   wczoraj  przystąpiło d o I  spowiedzi świętej, a  dzisiaj  po raz pierwszy przyjmą  Najświętsze Ciało Pańskie  do swego serca. Wielkie święto w naszej parafii, święto  dzieci komunijnych i rodziców. Dla  dzieci  rozpoczyna  się  Biały Tydzień.  A  w Rzymie  I Światowe  Dni Dzieci z  udziałem  Ojca Świętego.
3. Obchodzimy   Dzień Matki. Modlimy  się  za nasze  żyjące i  zmarłe  mamy. Czynimy  to  z wielką  wdzięcznością za  matczyna  dobroć i poświęcenie.
4. W  środę wspomnienie św. Urszuli  Ledóchowskiej.
5. W  najbliższy  czwartek przeżywamy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Aktem   publicznym i uroczystym  pragniemy uwielbić  Chrystusa  Eucharystycznego, który jest  pokarmem  dla  naszej  duszy. Dzięki Ciału Pana  Jezusa ” życie mamy w sobie”.
Msze święte  na Boże Ciało: Bolków – godz.  8.00, 11.00 z procesją  eucharystyczną i   wieczorna  o godz. 18.00.
Wolbromek godz. 9.00 ,  Stare Rochowice o godz. 9.00, Świny o godz. 10.15.  Zapraszamy  serdecznie.
Po południu o godz. 15.30  na  Rynku  Koncert  Piosenki  Chrześcijańskiej. Wystąpią  zespoły: Echo, Bolkowianie, Przyjaciele  z  Wrocławia, Schola  Uśmiech Niepokalanej.

Prosimy Parafian o przygotowanie  czterech ołtarzy  jak  w ubiegłym roku.    Dziewczynki  klas od 0-4 prosimy o  sypanie  kwiatów.  Chłopcy niosą poduszki.
  Prosimy o udekorowanie  całej trasy  procesji. Spowiedź św. przed Bożym Ciałem  codziennie przed  Mszą  świętą.
6. Od  czwartku rozpoczyna  się  Oktawa  Bożego Ciała. Codziennie procesja  eucharystyczne wokół  kościoła.
7. W piątek ostatni dzień maja. Obchodzimy święto Nawiedzenia NMP. O 16.30 próba dzieci rocznicowych a o  godzinie 17.00  spowiedź  święta  dla  dzieci rocznicowych i rodziców.
8.  W sobotę  1  czerwca Dzień Dziecka. Rozpoczyna się  miesiąc  poświecony N.S.  Pana Jezusa.  W tym  dniu  I sobota miesiąca. O  godz.  17.30  nabożeństwo  wynagradzające.
Dzień Rodziny  na  Zamku  w Świnach: występy  artystyczne, gry, zabawy dla  dzieci itd.
9.  Odwiedziny  chorych    w  sobotę  od  godz. 10.30.
10. Za tydzień   rocznica  Komunii Świętej  dla  dzieci klas czwartych o godz. 9.30 w kościele parafialnym. Prób generalna we wtorek i w  środę o godz. 16.30. Obecność obowiązkowa.
11.  Parafia  dziękuje  Rodzicom  dzieci komunijnych  za  dar  ołtarza, za prace  wykonane przy kościele.  Za pomalowanie  bocznego  wejścia  dziękujemy p. Iwonie Czesławowi  Pietrzykom.
12. 3  czerwca  w  Krzeszowie   spotkanie  Rodziny  Radia  Maryja i transmisja   z  uroczystości.
13. Budowniczym Ołtarzy  dziękujemy  za  ofiarę  na  potrzeby parafii.
14. Prasa  katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedz.
15.  Odeszli  do wieczności śp. Irena  Klimuk, ur. 1938 r., Zofia  Dubaj, ur. 1946 r. Wieczne odpoczywanie…