02 czerwca 2024

1. Dzisiaj   I  niedziela miesiąca. Niedziela   adoracyjna  w  Oktawie Bożego Ciała. Zmiana  tajemnic  różańca świętego.
Intencja  papieska  na  czerwiec: Za ludzi, którzy  uciekają  ze swego kraju. Módlmy  się, aby  migranci, uciekający   przed  wojnami lub głodem, zmuszeni  do podróży pełnych  niebezpieczeństw i przemocy,  znajdowali w krajach, które  ich przyjmą, gościnę i nowe  możliwości życia
 Rocznica I Komunii Świętej  dla  dzieci klas  IV.
2. W Polsce Święto  Dziękczynienia - pamięci  Jana Pawła  II. Bogaty  program  obchodów. Zbiórka  do puszek  na budowę  Świątyni  Opatrzności Bożej.
3. Miesiąc  czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo  czerwcowe  codziennie po wieczornej Mszy świętej. W  niedzielę o godz. 17.30.
4.  Wspomnienia liturgiczne:
   -  W poniedziałek  św.  męczenników  Karola Lwangi i Towarzyszy.
    - W środę, św. Bonifacego, bpa i męcz.
4. W  poniedziałek w  sanktuarium  Matki Bożej Łaskawej  gości  Radio Maryja i Telewizja Trwam. Transmisja  Mszy św. o godz. 18.20.
5. W  czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Poświecenie wianków. Do  czwartku  Msze święte  wieczorne  z procesją   eucharystyczną. Zapraszamy  dzieci od  sypania kwiatów.  W kościołach  filialnych  poświęcenie  wianków  w najbliższą  niedzielę.
6. W I  piątek miesiąca  uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odnowienie  aktu oddania  Najświętszemu  Sercu Pana  Jezusa.
I piątek miesiąca.  Spowiedź  święta od godz. 17.00.  Odwiedziny  chorych: DPS i ZOL od  godz. 10.00.  W piątek  nie obowiązuje  wstrzemięźliwość od  potraw  mięsnych.
7.  Światowy  Dzień  Modlitw  o Uświecenie  Kapłanów.
8. W  sobotę    doroczne  wspomnienie Niepokalanego Serca  NMP.
 9. W najbliższą  sobotę w Polanicy  Zdroju   diecezjalne  spotkanie   dzieci, dzieci  komunijnych  w  łączności z papieżem  Franciszkiem w ramach  Światowych Dni Dzieci. Warto  się   tam wybrać  z dziećmi.
 10.  Parafia  dziękuje  budowniczym   czterech ołtarzy  na  Boże  Ciało i  darczyńcom   na  kwiaty.    Jesteśmy  wdzięczni  za trud   budowy i  dekorowania  ołtarzy. Dziękujemy wszystkim, którzy  udekorowali  trasę przejścia  procesji  eucharystycznej. Dziękujemy naszej  Straży Pożarnej  za  zabezpieczenie trasy.
11. Do  nabycia prasa katolicka  zawsze  ciekawa i  w dobrej  cenie.
12. Odeszli do  wieczności śp. Paweł  Morys ur. 1988 r. Pogrzeb śp. Stanisława  Kołodziejczyka ur.  1947 r.  odbędzie  się w czwartek. Wieczne odpoczywanie…
13. Parafialna  strona internetowa:  www.parafiabolkow.pl