21 listopada 2022

34 Niedziela Zwykła

1. W ostatnią  niedzielę roku kościelnego oddajemy  cześć Chrystusowi Królowi Wszechświata, którego  władza rozciąga  się  na wszystkie narody i trwa  na wieki.  Dobiega końca  kolejny rok  liturgiczny przeżywany pod  hasłem: Posłani  w pokoju  Chrystusa. Przeżywamy  Diecezjalne  Dni  Młodzieży. Na  zdolną  młodzież   czeka  stypendium  fundacji Dzieło  III Tysiąclecia.

2. W poniedziałek,  wspomnienie Ofiarowania NMP.

3. We  wtorek, św. Cecylii, dz.   i męczennicy. W  szczególny sposób  będziemy się  modlili       za tych, którym patronuje  św. Cecylia:   organistów, chórzystów, za  dzieci i młodzież  ze scholi, za p.  Piotra Jędrucha , p. Rafała  Bonnę i p. Andrzeja, za  wszystkich, którzy  śpiewem  swoim uwielbiają Pana  Boga.

4. We  wtorek po Mszy św. spotkanie  z młodzieżą   do  bierzmowania.

5. W  czwartek wspomnienie męczenników, Andrzeja Dung Laca i Towarzyszy.

6. W piątek   wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki kolejarzy.

7. W sobotę   tradycyjne   ANDRZEJKI  kończą   czas  zabaw.  Przygotowujemy  się  do Adwentu.  Prosimy  dzieci o  wykonanie   lampionów  adwentowych i wieńców  z 4 świecami.

8. Za tydzień   I  niedziela  Adwentu.  Rozpoczyna się  okres  przygotowania  do Bożego Narodzenia. Spotkamy się już  w  klimacie  adwentowym.

Poświęcenie opłatków  na stół  wigilijny. Piękne, smaczne  i bogate  opłatki  parafia  rozprowadza   po  domach. Będzie  można   zaopatrzyć  się w opłatki   w   zakrystii.

9. Za  tydzień  zbiórka   do puszek  na  Festiwal Kolęd i  Pastorałek  w Bolkowie 7  stycznia  2023 r.

10.  Od 2-4 grudnia  w  Bolkowie  peregrynacja   Diecezjalnych Symboli  Światowych  Dni  Młodzieży. Przybędzie  do parafii Krzyż   i obraz cudowny Matki Boskiej Uzdrowienia  Chorych  z  katedry świdnickiej.  Już  8  tys.  młodych   Polski  zapisało  się do udziału  w  ŚDM w  Lizbonie. Czekamy  na  chętnych z naszej parafii. Pomoc  się  znajdzie.

11. Parafia  dziękuje Bogu  znanym  Darczyńcom   za złożone  ofiary    na potrzeby  kościoła:  200 zł., apostolat  maryjny 100 zł.

12. Do  nabycia  prasa  katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Niedziela.

13. Pielgrzymka  do Torunia  dnia  3  grudnia  na rocznicę  powstania  Radia  Maryja.

14. Pożegnaliśmy  śp. Germanę  Sowinską * 1938 r,  śp. Kazimierza  Czwarkiela   *1930 r. Pogrzeb  śp.  Władysława Kupca  *1958 r. we  wtorek.  Wieczne odpoczywanie.

CHRISTUS VINCIT  CHRISTUS  REGNAT  CHRISTUS IMPERAT