02 maja 2022

III Niedziela Wielkanocna

1. Dziś I niedziela miesiąca maja. Niedziela Biblijna - VI edycja   Narodowego Czytania Pisma Świętego. Niedziela adoracyjna. Rozpoczęcie XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego pod patronatem Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II.    Zmiana tajemnic różańca św.  Na progu maja   wspomnijmy     św.  Józefa Rzemieślnika.

2. W dniu dzisiejszym o godz.  15.00 pod Krzyżem w Gorzanowicach Msza św.   o urodzaje w tym   roku i o błogosławieństwo    Boże dla   mieszkańców Gorzanowic i Jeżowa.  Zapraszamy....

3. Rozpoczyna się maryjny   miesiąc maj.

Nabożeństwo majowe we wszystkich kościołach, pod krzyżami w Nowych Rochowicach i Gorzanowicach, przy kaplicach codziennie o godz. 17. 30. Zapraszamy   dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnego śpiewu Litanii Loretańskiej w czasie nabożeństwa majowego.

4.  W poniedziałek św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.  Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Dzień Polonii i Polaków za Granicą

5.  We wtorek, 3 maja, uroczystość Matki Boskiej Królowej Polski. Głównej Patronki Polski. Święto Konstytucji 3 Maja (rocznica uchwalenia Konstytucja 3maja 1791 r.). Odnowienie Ślubów Jasnogórskich Narodu Polskiego. Msze św. w Bolkowie   według porządku niedzielnego. W kościołach filialnych: Wolbromek - godz. 9.00, Stare Rochowice i Świny -

godz. 11.00. Będziemy się modlili za naszą Ojczyznę, o pokój   na Ukrainie.  Zapraszamy.

6. 4 maja, w środę wspomnienie św. Floriana żołnierza i męczennika. Patronalne święto Strażaków. Modlitwą podziękujemy   za ich służbę Bogu i ludziom.

7. W I czwartek miesiąca modlimy się o charyzmatyczne   powołania kapłańskie i zakonne.

8. W piątek, święto ku czci św. Filipa i Jakuba. I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św.   wynagradzającej NSP Jezusa.   Spowiedź św.  comiesięczna od godz.  17.00. Odwiedziny    chorych w DPS i ZOL od godz. 10.00.

9. W I sobotę miesiąca odwiedziny chorych w domach od godz. 9.00.   O godz.  17.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP i nabożeństwo majowe.

10. Parafia przygotowuje się   do renowacji   zeszłorocznych misji świętych. Renowacja   w dniach 12 - 15 maja 2022 r. będzie połączona z intronizacją i instalacją   figury św. Michała Archanioła w kościele farnym w Bolkowie. Figura już jest w parafii. Wykonujemy odpowiedni cokół.

11. Bóg zapłać Bogu znanym Darczyńcom na figurę: 200 zł. i 100 zł. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne. Podziękowanie za prace na cmentarzu.

12. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny i Niedziela.

13. Do wieczności Pan Bóg powołał śp.   Kazimierza Szymkowiaka ur. 1945 r. Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie….