21 czerwca 2022

XII Niedziela Zwykła

1.   W miesiącu czerwcu uwielbiamy Najświętsze Serca Pana Jezusa i wynagradzamy za   na nasze grzechy. Trwa   oktawa Bożego Ciała. Nabożeństwo czerwcowe   w niedzielę o godz.  17.30. W tygodniu po Mszy św. wieczornej.

2. W poniedziałek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zak.

3. We wtorek NMP Przyczyny Naszej Radości z Góry   Iglicznej.  BIERZMOWANIE o godz. 17.00.  Szafarzem sakramentu będzie ks. Bp Adam BAŁABUCH.  47 osób przyjmie sakrament dojrzałości. Nowe wylanie darów Ducha św.  na młodych parafian. Zapraszamy.

4. W środę Dzień Ojca. Modlimy się za naszych ojców i wspominamy ich dobroć.

5. W czwartek   uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.  Zakończenie oktawy Bożego Ciała. Do czwartku w oktawie procesje eucharystyczne po Mszy św. Msze św.  w kościołach filialnych: Wolbromek i Stare Rochowice o godz. 16.00, Świny o godz. 17.00. Poświęcenie wianków.  Zapraszamy.

6. W piątek, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odpust zupełny za publiczne   odmówienie Aktu    Wynagrodzenia. Światowy   Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.  W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

7.    W piątek uroczyste zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. O godz. 8.00   Msza święta dziękczynna dla dzieci Szkoły Podstawowej i Przedszkoli, młodzieży z Zespołu Szkół i Placówek    w Bolkowie.  Zapraszamy   dzieci i młodzież, Nauczycieli Rodziców i Wychowawców. Nie zapomnijmy o podziękowaniu Panu Bogu za wszystko co od niego otrzymaliśmy w kończącym się roku szkol. i kat.

8. W ostatnich dniach roku szkolnego spowiedź święta dla dzieci i młodzieży codziennie od 17.30 – 18.00.

9. W   sobotę   wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.  Odnowimy Akt   Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi.

9. W   sobotę uroczystość ślubna w parafii o godz. 14.00

10. Uroczystość odpustowa ku czci św. Jan Chrzciciela   w Starych Rochowicach w niedzielę o godz.  11.00.  Po Mszy św.  procesja   i polanie głów.   Następnie udamy się na cmentarz miejscowy, aby poświecić   nowy krzyż   z dużym korpusem Pana Jezusa. Krzyż ofiarował. P. Mariusz Ruciński.  Za ten dar dziękujemy. Serdecznie zapraszamy na święto patronalne Starych i Nowych Rochowic i na modlitwę wspólna za żyjących i zmarłych pochowanych na cmentarzu.

11. W niedzielę   Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do   Sanktuarium Matki Bożej    Królowej Rodzin w Wambierzycach. Zachęcamy do indywidualnego wyjazdu.

12. Ze względu na potrzeby Kościoła świdnickiego ks. Biskup Ordynariusz odwołał Wielebnego ks.  Grzegorza   Kwiatkowskiego z funkcji wikariusza    w Bolkowie i na mocy kan. 545 ustanowił wikariuszem parafialnym w   par. Miłosierdzia Bożego w Świdnicy.  Parafia   w Bolkowie dziękuje   ks. Grzegorzowi za gorliwą pracę duszpasterska. Nie będzie następcy z powodu braku kapłanów. Ks.  Biskup Ordynariusz   wyraził zgodę na   redukcję Mszy św. A zatem od   I niedzieli lipca nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Prosimy parafian o zrozumienie.

13. Do nabycia Gość Niedzielny i Niedziela oraz Mały Gość Niedzielny.

14. Bóg zapłać parafianom za prace   wykonane przy kościołach i na cmentarzu parafialnym w St. Rochowicach.

Czeka nas tydzień przełomowy: koniec roku szkolnego i początek wakacji oraz   koniec wiosny i początek lata. Najdłuższe dnie i najkrótsze noce.