31 lipca 2022

XVIII Niedziela Zwykła

Pamiętajmy o trzeźwości !!!!!

Ojciec Święty  Franciszek zakończył  wizytę  apostolską w Kanadzie.

1. Dzisiaj ostatnia  niedziela miesiąca lipca.  Jutro  sierpień.  W miesiącu maryjnym  sierpniu   szczególnie  modlimy  się  o błogosławieństwo Boże, o dobra pogodę  dla  rolników  w  czasie żniw. Sierpień jest miesiącem   trzeźwości.

2. W poniedziałek  wspomnienie św. Alfonsa  Marii Liguoriego.

3.  1  sierpnia rocznica wybuchu Powstania  Warszawskiego. Modlimy  się  za  wszystkich poległych, ale nie  zwyciężonych obrońców  stolicy.

4.  W poniedziałek  rozpoczęcie     Pieszej Pielgrzymki  Diecezji Świdnickiej   na Jasną  Górę.  Hasło  tegorocznej pielgrzymki: WOLNI I WYZWALAJĄCY. Wśród  pieszych uczestników są  także  nasi parafianie.

5. Od  poniedziałku   o godz.  17.30 różaniec  w naszym kościele   z  udziałem  duchowych uczestników pielgrzymki.  Zapraszamy. Wpisowe  dla  duchowych  pielgrzymów  wynosi 20 zł.

6. We  wtorek Matki Boskiej Anielskiej. Odpust  Porcjunkuli, odpust  zupełny  za  nawiedzenie  jakiegokolwiek kościoła i pobożne  odmówienie tam  "Ojcze  nasz" i  "Wierzę".

7.W czwartek  , św. Jana Marii Vianneya, patrona  proboszczów i  wszystkich kapłanów.  I  czwartek miesiąca.

8. W  I piątek  miesiąca odwiedziny  chorych w  DPS i ZOL od  godz. 10.00.  Okazja  do spowiedzi  świętej  wynagradzającej NSP Jezusa.

9.  W  sobotę      święto Przemienienia Pańskiego.  Odwiedziny  chorych w domach od  godz. 9.00 -  ks. Proboszcz.

10. Nabożeństwo  ku  czci  Niepokalanego Serca  NMP o godz. 17.30

11.  Za  tydzień , w  niedzielę  7  sierpnia  w  kościele parafialnym o godz. 16.30  pierwszy  koncert  organowy w  ramach Bolkowskiego  Lata  Organowego. Wstęp  wolny. Wsparcie  finansowe: Powiat  Jaworski i Gmina  Bolków. Zapraszają organizatorzy.

11. Do nabycia  prasa  katolicka:  Niedziela i Gość Niedzielny.