08 listopada 2022

XXXII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj I niedziela miesiąca listopada. Niedziela adoracyjna. Zmiana tajemnic Różańca św.

2. Intencja papieska na listopad: Za dzieci, które cierpią - Modlimy się za   te dzieci, które żyją na ulicy, ofiary wojen, sieroty, aby miały dostęp do edukacji i mogły na nowo zaznać miłości ze strony rodziców.

3. Od 1 do 8 listopada trwa oktawa modlitw za zmarłych. Wierni, którzy nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych (choćby tylko w myśli) mogą otrzymać odpust zupełny i ofiarować go jedyne za dusze w czyśćcu cierpiące.

4. W środę, Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, święto.

5. W czwartek wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża.

6.  W piątek wspomnienie św. Marcina z Tours.  Dyspensa od zachowania postu.

Dnia 11 listopada przypada   104.  rocznica odzyskania   niepodległości przez Polskę – Narodowe Święto Niepodległości.  Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny.

Po południu w Galerii Ars et Historia ciekawy program artystyczny i patriotyczny.

Msze święte:

Bolków – godz. 10.00, godz.  12.00 – za Ojczyznę. Po Mszy św.  złożenie kwiatów   pod krzyżem i tablicą poświęconą bohaterom   przy   kościele. Wieczorna Msza św. o   godz. 18.00.

7.  Bóg zapłać Darczyńcom   za złożone ofiary.  Bóg zapłać za ofiary na wypominki. Dziękujemy parafianom    za uporządkowanie cmentarza parafialnego w Starych Rochowicach.  Dziękujemy   również   parafianom z Wolbromka za    wykonane prace porządkowe przy kościele oraz na zewnątrz murów.

8. Za tydzień obchodzony jest XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym (II niedziela listopada).  Hasło "Solidarni z Ukrainą".  Po Mszy św.  zbiórka do puszek.

9. Do piątku    nabożeństwo wypominkowe o godz.  17.30.  Od poniedziałku 14 listopada odwrotna kolejność ulic.  Po nabożeństwie Msza św. wieczorna

10. Do nabycia Gość Niedzielny i Niedziela.  Ciekawe artykuły!