10 października 2021

PIERWSZY DZIEŃ MISJI ŚWIĘTYCH

Poranną Mszą św. o g. 7.00 rozpoczęliśmy święty czas Mocy i Łaski. Począwszy od dzisiejszej niedzieli przez cały tydzień przeżywamy misje św. w naszej parafii, przy udziale duchowego opiekuna z włoskiej góry Gargano, Świętego Michała Archanioła. Przez cały dzień tak w kościele parafialnym, jak również we wszystkich kościołach filialnych księża michalici głosili kazania misyjne, uwypuklając w nich duchowość anielską i osobę niebieskiego ambasadora. W godzinach popołudniowych uczestniczyliśmy wraz z michalickimi przewodnikami w nabożeństwie różańcowym, rozważając tajemnice chwalebne opisane komentarzami o aniołach oraz ich Królowej. Po błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem, nasza modlitwa przerodziła się w nabożeństwo oczekiwania na przybycie łaskami słynącej figury w tzw. Samochodzie kaplicy. W oprawie wezwań i wspólnego śpiewu wyszliśmy procesyjnie przed wejście do kościoła, aby przywitać i wprowadzić Duchowego Posłańca w progi naszej świątyni. Figura od Sadów Dolnych była pilotowana przez nasze służby Komisariatu Policji w Bolkowie jak i Ochotnicza Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza w Bolkowie i Ochotnicza Straż Pożarna z Starych Rochowic, za co już dziś wyrażamy wielkie Bóg zapłać. Figura św. Michała Archanioła została wniesiona do naszej świątyni przez Ochotniczą Jednostkę Ratowniczo-Gaśnicza w Bolkowie. W świątyni miała miejsce koronacja figury przez księdza proboszcza, na znak objęcia duchowej opieki w mocy i władzy nad naszą parafią.  Niedzielne zmagania duchowe zamknęła Eucharystia według wspomnienia o św. Michale Archaniele.

Dziękujemy za dzisiejszą obecność i  wspólną modlitwę, oraz serdecznie zapraszamy na święty czas misji z anielskimi duchami w kolejnych dniach.