11 kwietnia 2022

NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ (NIEDZIELA PALMOWA)

Liturgia Niedzieli Palmowej przypomina nam triumfalny wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy.  Niedziela Męki Pańskiej rozpoczyna Wielki Tydzień. Charakteryzuje się on bogatą liturgią.   Wprowadza nas w przeżywanie tajemnicy zmartwychwstania Pańskiego. Zwłaszcza te trzy święte dni Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota - szczyt roku liturgicznego -   niech będą dla nas czasem zagłębienia się w paschalne misterium. W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę przybądźmy licznie do Kościoła, aby nawiedzić Chrystusa przy Ołtarzu Adoracji - Ciemnicy i przy Bożym Grobie.  Wykorzystajmy   te trzy święte dni na modlitwę   i zastanowienie się nad tajemnica Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. W czasie Triduum powstrzymajmy się od wykonywania prac niekoniecznych.

Dzisiaj   przypada 12.   rocznica katastrofy smoleńskiej, w której zginęło 96 osób na czele z Panem Prezydentem Lechem Kaczyńskim. W końcu poznajemy prawdę o przyczynach tej tragedii narodowej. W hołdzie zamordowanym   zawyły syreny o godz. 8.41. Pamiętamy o ich śmierci   męczeńskiej i modlimy się na nich.

W Bolkowie w Domu Kultury barwny Kiermasz Wielkanocny. Zapraszają organizatorzy.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym   dzisiaj o godz. 1730.

We wtorek   sprzątanie kociołków i dekorowanie na święta. Prosimy parafian o pomoc w pracach w kościele i wokół kościoła.

Wielka Środa – zakończenie   Wielkiego Postu. Po Mszy św. o godz. 17.00   Miejska Droga Krzyżowa ulicami Bolkowa: Kraszewskiego, Farbiarską, Reymonta, Niepodległości, do Parku Miejskiego, do ulicy Rycerskie i powrót do krzyża misyjnego. Zapraszamy serdecznie wszystkie stany parafii: dzieci, młodzież, dorosłych do licznego udziału w nabożeństwie wynagradzającym Panu Jezusowi za grzechy popełnione przez każdego z nas, przez nasze rodziny i w naszej parafii.

TRIDUUM PASCHALNE

Wielki Czwartek

Tego dnia Msza św. sprawowana jest na pamiątkę Wieczerzy Paschalnej. Jest to dzień ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa   Tego dnia w Katedrze Świdnickiej o godz. 10:00 ks. Biskup Marek MENDYK, Biskup Świdnicki dokona poświęcenia olejów Krzyżma i Chorych

Msza św. Wieczerzy Pańskiej w Bolkowie   o godz. 18.00

Świny godz. 16.30, Wolbromek godz. 16.30, St. Rochowice godz. 16.30

Adoracja Pana Jezusa w Ołtarzu Wystawienia do godz. 2200

Wielki Piątek

Od godz. 800 do godz. 1800 wystawienie Pana Jezusa w Ołtarzu Adoracji. Rano o godz. 800 uroczysta jutrznia. Serdecznie zapraszamy na adorację.

Tego dnia Kościół nie sprawuje Mszy św.

Liturgia Męki Pańskiej: Bolków - godz. 1800

Świny godz. 16.00, Wolbromek godz. 16.00, St.  Rochowice godz. 16.00

Adoracja Pana Jezusa przy Bożym Grobie do godz. 2200.

Na Liturgię Wielkiego Piątku i adorację Pana Jezusa przy Bożym Grobie zapraszamy wszystkich parafian. Serdecznie prosimy   członków miejscowej Straży Pożarnej o pełnienie warty przy Bożym Grobie. Może się   uda zorganizować chętnych?

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły - wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Bez prawa do dyspensy.

Wielka Sobota

Adoracja Pana Jezusa przy Bożym Grobie od godz. 8 do godz. 21.00.

Liturgia wielkiej Soboty w kościołach filialnych o godz. 18.00

Uroczysta Wigilia Paschalna w kościele parafialnym o

godz. 21.00.

Po I Mszy Zmartwychwstania Pańskiego procesja rezurekcyjna wokół Rynku, tak jak w ubiegłych latach. W czasie liturgii   poświecenie ognia, paschału i wody. Prosimy zabrać świece i naczynie na wodę święconą.

W Wielką Sobotę jak nakazuje tradycja poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny. W tym dniu obowiązuje post zwyczajowy.

Plan poświęcenia pokarmów:

Bolków: godz. 1000, 1100, 1200 ,1300

Wolbromek godz. l000 Świny godz. 1030, Gorzanowice godz. 1100, Gorzanowie 6 domków godz. 11.15,   Nowe   Rochowice godz. 1130, Stare Rochowice godz 12.00.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

W kościele parafialnym Msze święte: 8.00, 10.00, 12.00, 18.00.  Wolbromek godz. 900, Stare Rochowice godz.1100, Świny godz. 11.00. Msze święte z procesją rezurekcyjną w kościołach filialnych.

Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. jak w każdą niedzielę i święta. Taca przeznaczona tego dnia na Seminarium Duchowne Diecezji Świdnickiej.

UWAGA: Liturgia   paschalna będzie sprawowana bez   ograniczeń związanych z epidemią.

Kancelaria parafialna czynna: w poniedziałek od 1600 do 1700   Uprzejmie prosimy o zgłaszanie chorych do spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Odwiedziny   w Wielki Piątek w   domach   u chorych od godz. 8.00.

Czas Wielkiego Postu jest okazja do zadumy nad losem tych którym brakuje chleba. Wiele wspólnot w tym również i nasza organizuje zbiórkę dla Uchodźców   wojennych z Ukrainy. Kosz będzie wystawiony przed ołtarzem Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Do nabycia prasa   katolicka: Gość Niedzielny i Niedziela

Parafia dziękuje za ofiary na figurę św. Michała Archanioła: P. Barbara Jerzy Naumowiczowie - 200 zł. Róża p. Koźmińskiej - 100 zł., Bogu wiadomi ofiarodawcy - 2x 100 zł.  Róża p. Kowalskiej 100 zł.  na seminarium.

Pan Bóg powołał do wieczności    śp. Józefa Przywarę, ur. 1947 r.  Wieczne odpoczywanie…

Mieszkańcom naszej parafii i Gościom życzymy spokojnych i radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego 2022 roku